HOKEJOVÝ KEMP - PŘÍBRAM 

 

Treninkovy-kemp-pribram

Poloha   

V původně hornickém městě Příbrami leží ve středočeském kraji a má 33.000 obyvatel.S její historií se nejlépe seznámíte, pokud navštívite zdejší pozoruhodné hornické muzeum,  se již v padesátých a šedesátých letech minulého století začal vyklubávat zájem o lední hokej. Jako na mnoha místech (městech) v Čechách se i tady začínalo na přírodním ledu ( a tehdejší zimy mu přály) a až v průběhu let sedmdesátých se tu postavil zimní stadión, na onu dobu velmi moderní, který se v současnosti renovuje. V oněch sedmdesátých a v začátcích osmdesátých let si tu pamatují mezinárodní utkání národního týmu i soustředění povětšinou mládežnických výběrů. Koncem let devadesátých přibyla k hlavnímu stadionu ještě krytá tréninková hala. I v Příbrami jsou základní služby pro hokejová soustředění pod jednou střechou - ubytování, stravování i ledová plocha. Ubytování na zimním stadionu je koncipováno standardem  pro mládežnické výběry a jejich vedení. Kdo má zájem o vyšší úroveň, má možnost  si objednat pokoje i stravování v městském hotelu Belveder, který leží cca. 10 minut chůze od haly. I zde si mohou přijít na své ti, kteří se po hokejových trénincích rádi starají o své tělo. Přilehlý komplex plaveckého stadionu nabízí kromě plavání saunu, páru i masáže.

Vybavení

          Hokejová hala pro 3.700 sedících i stojících diváků 

  • 6 šaten se sprchami a WC 
  • Tréninková hokejová hala 
  •  6 šaten 
  • Venkovní i krytý plavecký areál
  • Krytá sportovní hala 
  • Fitness 
  • Restaurace 

 Ubytování a stravování 

Ubytování na zimním stadionu je koncipováno standardem  pro mládežnické výběry a jejich vedení. Kdo má zájem o vyšší úroveň, má možnost  si objednat pokoje i stravování v městském hotelu Belveder, který leží cca. 10 minut chůze od haly. Stravování je při ubytování na zimním stadionu organizováno v restauraci zimního stadionu, v hotelu Belveder v jeho hotelové restauraci.

Volný čas

K dominantám Příbrami patří předëvším Hornické muzeum, které nás seznámí s historií zdejšího hornictví (těžilo se zde stříbro a po II.světové válce uran), s jehož vývojem jde ruku v ruce i historie města. Druhou dominantnou je barokní klášter na Svaté Hoře, který je nejznámějším poutním místem v Čechách. Kromě hokeje  je Příbram i fotbalovým městem, zdejší tým hraje již mnoho sezón v naší nejvyšší fotbalové soutěži. I z Příbrami lze uskutečnít výlet do Prahy, která  je k dosažení po rychlostní silnici během hodinové jízdy autem.